srutowanie ramka 3 300x200

Śrutowanie metalu

Śrutowanie metalu, zwane też piaskowaniem, jest metodą czyszczenia powierzchni w celu przygotowania jej do malowania proszkowego. Jest to metoda skuteczniejsza i szybsza od tradycyjnego szlifowania papierami ściernymi. Dzięki uzyskaniu chropowatej powierzchni, farba położna podczas procesu malowania zostanie poddana silniejszemu wiązaniu. Proces śrutowania wzmacnia, czyści i poleruje powierzchnię, która staje się gładka, co umożliwia jej dalszą obróbkę.

Obróbce strumieniowo-ściernej można poddać m.in. konstrukcje stalowe oraz blachy i profile stalowe o grubości większej niż 1,5 mm. Śrutowanie jest też pierwszym etapem malowania felg stalowych oraz obróbki innych stalowych elementów pojazdów i maszyn, konstrukcji stalowych.

Główne zalety śrutowania metali:

Ze względu na swoje zalety, śrutowanie jest procesem stosowanym bardzo często. Do zalet śrutowania możemy zaliczyć:

  • Bbardzo dokładne oczyszczenie powierzchni oraz jej zmatowienie
  • w czasie śrutowania na powierzchnię nie dostaje się pył
  • niskie koszty wykonania
  • duża wydajność
  • można wykorzystywać do różnego rodzaju powierzchni
  • możliwość bezpośredniego nakładania nowych powłok

Efekty piaskowania metali

Efekty piaskowania metali widoczne są gołym okiem. W wyniku tego procesu powierzchnia jest dokładnie oczyszczana m.in. z rdzy, pyłów czy starych powłok malarskich. Piaskowanie pozwala także na pozbycie się zanieczyszczeń jonowych takich jak: sole, azotany i siarczany, które powodują korozję podpowłokową oraz zendry, powstałej po walcowaniu stali.
Nasza firma posiada komorę do śrutowania/piaskowania o wymiarach: 10 m x 5,6 m wysokość 2,5 m.